• Hotel Vardar

  Уживајте

  Вила Ленка

  Вила Ленка се наоѓа на 250 метри одалеченост од плажа. Околу вилата се наоѓа парк со детски лулашки, тениски игралишта, кошаркарски терен и фудбалско игралиште.

  Кликни тука
 • Hotel Vardar

  Уживајте

  Вила Лана

  Вила Лана се наоѓа на 30 метри одалеченост на самата пешачка зона.

  Кликни тука
 • Hotel Vardar

  Релакс

  Вила Томас

  Вила ТОМАС се наоѓа на 70 метри одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, тераса ...

  Кликни тука
 • Hotel Vardar

  Релакс

  Вила Томи

  Вила Томи се наоѓа на 80 метри одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа и дуплекс апартмани за 5-6 особи, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, тераса ...

  Кликни тука
 • Hotel Vardar

  Релакс

  Вила Хелена
 • Hotel Vardar

  Превоз


  Имаме организиран превоз до Olympic Beach - Paralia од:
  Скопје - Велес - Неготионо - Удово - Гевгелија

  Еднодневно капење

  Кликни тука

Olympic Beach

Грција

Олимпик Бич (Olympic Beach, Olimpiaki Akti) е познато летувалиште во Пирејскиот регион. Оддалечено е само 3 км од Paralia и 6 км од познатиот трговски град Katerini. Овој бисер на грчкиот туризам се одликува со долги песочни плажи, кристално чисто море и со традиционалното гостопримство. Paralia (Paralia, Παραλία) се наоѓа на 4 км од Катерини во подножјето на планината Олимп. Има пешачка плажа долга околу 10 км која се протега се до Олимпик Бич. Paralia има добар ноќен живот ...


Од Olympic Beach и Paralia се поврзани со пешачка и велосипетска патека во кои можете да уживате во утриснките и ноќните прошетки.


За разлика од другите туристички места Olympic Beach се издвојува по препознатливата уреденост на самото место, вклучувајќи: тенискo, фудбалско и кошаркарскo игралиште, продавници, кафе барови, таверна и гира, продавници за сувенири и парк за деца со лулашки.

Постои велосипедтска патека до Paralia долга 3.5 километри која наидувате на забавен парк пред Paralia.За било какви информации при ваше доаѓање или престој Ние сме во Вила Томас

Мобилен: 00306938655613

Емаил: darkopetrov@hotmail.com